Evde Sağlık Hizmetleri Birimi

Evde Sağlık Hizmetleri Birimi

Tıbbi Birimler
Evde Sağlık Hizmetleri

Dahili No: 1332
 

EVDE  SAĞLIK  HİZMETİ

Evde sağlık hizmeti sunumuna ihtiyacı olan bireylerin muayene, tetkik, tahlil, tedavi, tıbbi bakım ve rehabilitasyonlarının evinde ve aile ortamında sağlanması, bu kişilere ve aile bireylerine sosyal ve psikolojik destek hizmetlerinin bir bütün olarak birlikte verilmesi için Sağlık Bakanlığımızca başlatılması istenen EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ BİRİMİ 2010 yılında hastanemiz bünyesinde hizmet vermeye başlamıştır.

EVDE BAKIM NEDİR?

Evde bakım hizmeti, yatağa bağımlı olan hastaların ihtiyacı olan sağlık hizmetlerinin ev ortamında ve bu konuda uzman bir kadro ile sunulmasıdır.

Hastaya tanı koymaktan ziyade, tanısı konulmuş hastanın düzenlenmiş olan tedavisinintakibi, uygulanması ve eğitiminin sağlanmasıdır.

AMAÇ:

- Tedavinin takibi - Tahliller - Heyet raporlarının yenilenmesi - Tıbbi Bakım ve Rehabilitasyon hizmetlerinin hastanın evinde uygulanması - Sosyal ve Psikolojik destek verilmesi

KİMLER FAYDALANABİLİR?

Evde Bakım Hizmetleri'nden kronik hastalığı nedeniyle hastanede sürekli yatarak tedavi olması gereken, yürüyemeyen ve yatağa bağımlı olup özel ihtiyaçlarını dahi gideremeyecek durumda olan yatalak hastalar (örneğin Alzheimer, demans, felç gibi... ) yararlanabilmektedir. Yatağa bağımlı olmayan, herhangi bir sağlık kuruluşuna gidebilecek durumda olan hastalar Evde Bakım Hizmetleri'nden yararlanamamaktadır. Yatağa bağlı hasta grubu evde sağlık hizmeti sunumundan faydalanmaktadır. Hareket kabiliyetini kaybetmemiş ve sağlık kuruluşuna gelebilen hasta grubu hizmet kapsamında değildir.

 

NASIL BAŞVURABİLİRİM?                                  

Hastanemizin 0224 5731270 Dahili:1332 (Evde Sağlık Hizmetleri Birimi) numaralı telefonunu arayarak başvurabilirler. İlk olarak hastanın muayenesi aile hekimi tarafından yapılmaktadır. Evde Bakım Hizmetleri'ne kayıt yaptıran hasta yada hasta yakınlarının ikamet ettiği adrese Evde Bakım Ekibi giderek,hastanın genel kontrolünü yapmakta ve Evde Bakım Hizmetleri'nden yararlanıp yararlanamayacağına karar vermektedir. Ayrıca hastanın yara pansumanlarının ve gerekli tetkiklerin yapılması, sürekli kullanılan ilaçlarının ve tıbbi malzeme heyet raporlarının yenilenmesi Evde Bakım Hizmetleri tarafından yapılmaktadır. İhtiyacı olan hastalarımıza Psikolog ve diyetisyen desteği sağlanmaktadır.

ACİL DURUMLARDA LÜTFEN 112  ACİL SERVİS'E BAŞVURUNUZ !Mhrs Randevu

Randevu almak için tıklayın

Laboratuar Sonuçları

Laboratuar sonuçlarınızı öğrenmek için tıklayın

Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi eczaneleri öğrenmek için tıklayın

Dilek Öneri Şikayet

Hasta ve Çalışan

Web Bordro

Web Bordro için tıklayın

HBYS

Winsoft Hastane Bilgi Yönetim Sistemi

Doktor Çalışma Listesi

Başhekimin Mesajı

Bağlantılar

Orhangazi Devlet Hastanesi